Kas ir kredītlīnija?

Euro

Jau kopš seniem laikiem kredītlīnija ir bijusi vairāku banku pakalpojumu klāstā, taču šobrīd, mazliet modificētā un modernākā variantā to piedāvā arī nebanku aizdevēji, turklāt ar katru dienu šo pakalpojumu izmanto aizvien vairāk cilvēku un tas kļūst populārāks.

Kas ir kredītlīnija?

Kredītlīnija, ir aizdevuma veids ar iepriekš noteiktu klientam pieejamās naudas summas kredītlimitu limitu, taču nenoteiktu atmaksas grafiku, kas ir mainās atkarībā no aizdevuma izmantošanas laika. Kredītlīniju ir iespējams izmantot tad, kad jums nepieciešami papildus līdzekļi, turklāt jūs varat iztērēt tieši tik lielu naudas summu, cik konkrētajā brīdī ir nepieciešams. Šis aizdevums ir kā glābšanas riņķis brīžos, kad rodas neparedzēti izdevumi, jo piešķirtā kredītlīnija jums ir pieejama nepārtraukti, neatkarīgi no nedēļas dienas vai vietas, kurā atrodaties.

Vairāku nebanku aizdevēju piedāvājumu klāstā ir pakalpojums „virtuālā kredītkarte” jeb kredītlīnija, kura darbojas ļoti līdzīgi kā bankās noformētās fiziskās kredītkartes. Noformējot kredītlīniju, jums tiks piešķirta iepriekš noteikta, konkrēta naudas summa, kas ir jūsu rīcībā visu kredītlīnijas darbības laiku. Brīžos, kad jums ir nepieciešami papildus līdzekļi, jūs varat izmantot savu virtuālo kredītkarti jeb kredītlīniju, turklāt procenti par šī aizdevuma noformēšanu un izmantošanu ir jāmaksā tikai par to naudas summu, kuru esat iztērējis.

Lielākās Kredītlīnijas priekšrocības:

  • Viena no šī aizdevuma priekšrocībām, ko piedāvā vairāki kredītlīnijas piešķīrēji, ir iespēja lauzt līgumu 14 dienu laikā. Ja tikai pēc aizdevuma noformēšanas esat sapratis, ka kredītlīnija patiesībā jums nemaz nav vajadzīga vai tās atmaksa jums varētu uzlikt pārāk lielu finansiālo slogu, 14 dienu laikā pēc tās noformēšanas, jūs varat griezties pie aizdevēja un izteikt vēlmi lauz līgumu.
  • Kā priekšrocību var minēt arī ātro un vienkāršo kredītlīnijas saņemšanu, un lietošanu, kad vien tas ir nepieciešams, nedomājot par lielu procentu maksu, jo procenti ir jāmaksā tikai par to nauda summu, kuru esat iztērējis.
  • Kredītlīnijas kļūts arvien populārākas un aizdevēju skaits, kas tās piedāvā, tikai aug, tāpēc pirms aizņemšanās pastāv iespēja izvēlēties sev piemērotāko un izdevīgāko piedāvājumu.

Pieteikšanās kredītlīnijai.

Pieteikšanās kredītlīnijai nav sarežģīts process un notiek tāpat, kā pieteikšanās patēriņa vai ātrajam kredītam. Pieteikuma forma kredītlīnijai ir atrodama aizdevēju mājas lapās un pirms tās aizpildīšanas un kredītlīnijas noformēšanas, jums ir jāreģistrējas un jāizveido savs profils aizdevēja mājas lapā, precīzi norādot visu nepieciešamo informāciju.

Lai pieteiktos virtuālajai kredītkartei, jums jābūt:

  • Vecuma robežās no 18 līdz 70 gadiem (vecuma robežas atkarīgas no konkrētā aizdevēja)
  • Jums jāsaņem regulāri, pietiekoši lieli ikmēneša ienākumi (to skaitā var būt arī pensija, dažādi pabalsti, un citi ienākumi, kas sastāda pietiekoši lielu naudas summu, lai spētu atmaksāt aizdevumu.)
  • ums jābūt pozitīvai kredītvēsturei un pastāv liela iespēja, ka kredītlīnijas pieteikums varētu tikt noraidīts, tad ja esat ievērojami kavējis citu aizdevumu maksājumus vai reģistrēts parādnieku reģistrā.

Lielākoties kredītlīnijas saņemšana nesagādā nekādas problēmas.

Lai pēc pieteikuma aizpildīšanas un nosūtīšanas, jūsu aizdevuma pieprasījums netiktu noraidīts, ievērojiet, ka:

  1. Visa reģistrācijas laikā pieprasītā informācija ir jānorāda precīzi, atbilstoši noteikumiem un tā nedrīkst būt nepatiesa vai kļūdaina.
  2. Norādītajai dzīves vietas adresei ir jābūt precīzai. Ja adrese netiks atrasta adrešu katalogā, visticamāk saņemsiet kredītlīnijas noraidījumu.

Jāņem vērā, ka kredītlīnija netiks piešķirta arī tad, ja jums jau ir piešķirts kāda cita veida aizdevums pie izvēlētā aizdevēja.