Nebanku aizdevēju priekšrocības un trūkumi

Latvijas iedzīvotāju vidū un pašu aizdevēju starpā ik pa laikam uzjundī spraigas diskusijas par to nebanku aizdevēji vispār ir nepieciešami un vai to sniegtais labums ir pietiekošs, lai atsvērtu to trūkumus. Viedokļi nemitīgi dalās, un nebanku aizdevēji Latvijas aizdevēju tirgū turpina darboties, piedāvājot arvien jaunus pakalpojumus un uzlabojot jau esošos. Ja jums ir nepieciešams aizdevums, taču vēl neesat nolēmis to noformēt pie banku vai nebanku aizdevēja, jums varētu būt interese iepazīties ar tekstā sekojošo nebanku aizdevēju priekšrocību un trūkumu apkopojumu, kas veidots balsoties un aizdevēju sniegto informāciju un internetā atrodamajām klientu atsauksmēm.

Nebanku aizdevēju priekšrocības jeb plusi

  • Ērta kredītu noformēšana – aizdevums iespējams noformēt gan internetā, gan klātienē, un tas neaizņem vairāk 15 – 30 minūtes laika, ja pieprasīts aizdevums bez ķīlas, taču vairāk par 1 dienu ja aizdevuma noformēšanai nepieciešam ķīla.
  • Lai aizņemtos naudas summas līdz 10 000 nav nepieciešama ķīla – nebanku aizdevēji noformē kredītu bez ķīlas vai galvotāja, balstoties uz savstarpējo uzticību un labas sadarbības principiem.
  • Tiek piedāvāti nelieli aizdevumi ar īsiem atmaksas termiņiem – šāds aizdevums noder brīžos, kad radušas īslaicīgas finansiālas grūtības vai neparedzēti izdevumi, kas radušies tieši pirms algas.
  • Naudu, iespējams, saņem tās pašas dienas laikā – uzreiz pēc aizdevuma apstiprināšanas, piešķirtā naudas summa tiek pārskaitīta uz jūs naudas kontu. Atkarībā no bankas darbības un darba laika aizdevums nonāk jūsu bankas kontā pat 1 stundas laikā.
  • Pirmais kredīts bez maksas – izvēloties noformēt ātro kredītu, vairāki nebanku aizdevēji piedāvā saņemt pirmo kredītu nemaksājot ne komisijas, ne procentu maksu, līdz ar to, veicot kredīta atmaksu, jūs atdosiet tieši tikpat lielu naudas summu, cik aizņēmāties.
  • Pieejamas atlaides – tieši nebanku aizdevēji piedāvā dažādas atlaides un  lojalitātes programmas, kā arī samazina cenas, tuvojoties svētkiem vai pat klienta dzimšanas dienai.
  • Plašs piedāvājumu klāsts – daudzie piedāvājumi ļauj izvēlēties sev tīkamāko un izdevīgāko variantu.

Nebanku aizdevēju trūkumi jeb mīnusi

  • Vieglprātīgas aizņemšanās iespēja – iespēja kredītu saņemt internetā, aizdevējam neļauj pilnībā izvērtēt personu, kurai kredīts tiks piešķirts līdz ar to visa atbildība jāuzņemas klientam un pastāv iespēja aizņemties neapdomīgi.
  • Lielas procentu maksas – saskaņā ar likumu nebanku aizdevējiem kredītu procentu maksa ir jānorāda pēc GPL (gada procentu likme) un, to darot, šie skaitļi izskatās milzīgi, taču vēl aizvien notiek diskusijas par to, cik ētiski ir aprēķināt GPL ātrajiem kredītiem, ja to atmaksas termiņš nesasniedz gada robežas.
  • Neapdomīga aizņemšanās var ievest kredītu aplī – ja klients aizņēmies neapdomīgi un nav spējīgs veikt maksājumu laikus, pastāv iespēja nonākt atkārtotās finanšu grūtībās, kuru risināšanai var tikt noformēts vēl viens aizdevums, piemēram, ja tiek noformēts ātrais kredīts, kuru paredzēts apmaksāt no algas, taču, aizdotajām finansēm beidzoties, ar atlikušajiem līdzekļiem līdz nākamajai algai neizdotas iztikt, pastāv iespēja noformēt vēl vienu aizdevumu, kuru izmantojot, klients būtu nonācis kredītu aplī, no kura izkļūt ir visai grūti.

Jau laicīgi apzinoties nebanku aizdevēju priekšrocības un mīnusus, kā arī mācoties no citu klientu pieredzes, nenonākot pārkārta situācijās, pastāv iespēja aizņemties daudz atbildīgāk un izvērtējot visus kredītu piedāvājumus un savas finansiālas situācijas atbilstību tiem. Aizņemoties atbildīgi, jūs visām problēmām apejat ar līkumu, un varat pilnvērtīgi izbaudīt aizdevēju sniegtās priekšrocības.