Patēriņa kredīts

paterina kreditsPatēriņa kredīts, ir visā pasaulē pazīstams un plaši izplatīts aizdevuma veids, kurš paredzēts steidzamu, neparedzētu izdevumu segšanai, dažādu sadzīvē nepieciešamu lietu vai pakalpojumu iegādei un apmaksai, kā arī īslaicīgu naudas grūtību novēršanai.

Bieži vien patēriņa kredīts tiek noformēts, lai:

 • Veiktu lielākus pirkumus vai apmaksātu pakalpojumus, kurus nav iespējams apmaksāt ar līzinga palīdzību,
 • Apmaksātu steidzamus remontdarbus, piemēram, veļasmašīnas, automašīnas vai citu ikdienas dzīvē nepieciešamu priekšmetu remontu,
 • Iegādātos dārgus medikamentus,
 • Apmaksātu dažāda veida medicīnas pakalpojumus,
 • Izkļūtu no īslaicīgām naudas grūtībām un segtu neparedzētus izdevumus.

Patēriņa kredīts ir īstermiņa aizdevumus, kuru izsniedz bez ķīlas vai galvotāju un par izlietotajiem līdzekļiem nevienam nav jāatskaitās, līdz ar to aizdevuma izlietošanas mērķi var būt visdažādākie.

Kur saņemt patēriņa kredītu?

Patēriņa kredītus izsniedz gan banku, gan nebanku aizdevēji. Izvēloties patēriņa kredītu noformēšanu veikt pie baku aizdevēja, jums būs jāierodas kāda no izvēlētās bankas filiālēm, taču nebanku aizdevēji piedāvā noformēt aizdevumu internetā, tādā veidā ietaupot jūs laiku un līdzekļus.

Kam tiek piešķirts patēriņa kredīts?

Lai kredītu saņemtu bez liekām problēmām, jums jāatbilst pāris standarta noteikumiem, pēc kuriem vadoties, kredīta pieteikumus izvērtē lielākā daļa aizdevēju.

Kredīta saņemšanas noteikumi:
 • Jums jābūt Latvijas Republikas pilsonim vai patstāvīgam valsts iedzīvotājam ar beztermiņa uzturēšanās atļauju (valsts piešķirtu personas kodu).
 • Vecuma robežās no 18 līdz 75 gadiem ( lielākā daļa aizdevēju patēriņa kredītu piešķir no 20 gadu vecuma).
 • Jāsaņem regulāri, pietiekoši lieli ienākumi, kas ļautu kredītu atmaksāt bez liekām problēmām.
 • Jābūt savam bankas kontam kādā no Latvijas bankām, kā arī aktīvam, mobilā tālruņa numuram un e-pasta adresei ar, kur palīdzību aizdevējam būtu iespējams ar jums kontaktēties un paziņot par jūsu aizdevuma statusu.
 • Jūs nedrīkstat būt reģistrēts parādnieku reģistrā vai kā citādi, pārkāpis kredītsaistības.
Kā var pieteikties un saņemt patēriņa kredītu?

Lai izvēlētos izdevīgāko un savai situācijai piemērotāko patēriņa kredītu, pirms aizdevuma noformēšanas, jāizvērtē vairāku, dažādu aizdevēju piedāvājumi un jānoskaidro vai to piedāvājumu klāstā nav kādas īpašas, aizdevuma maksu samazinošas akcijas vai atlaides, kas būtu jums piemērotas. Aizdevēju rīkotās akcijas var apskatīt aizdevēju mājas lapās, ka arī kredītu salīdzināšanas portālos. Kā īpašu akciju, varētu uzskatīt dažu aizdevēju piedāvāto pirmo kredītu bez procentu maksas.

Kad plašajā aizdevumu klāstā esat atradis sev piemērotāko un izdevīgāko patēriņa kredīta variantu, varat ķerties pie sekojošu soļu izpildes:

 1. Kredītu kalkulatorā, kurš atrodams izvēlētā aizdevēja mājas lapā, noradiet jums nepieciešamo kredīta summu un vēlamo aizdevuma atmaksas termiņu, kas parasti mēdz būt no 2 mēnešiem līdz 5 gadiem.
 2. Kad tas izdarīts, jāklikšķina uz pogas, kas atrodas tieši pie kredīta kalkulatora un izsaka jūs vēlmi saņemt aizdevumu, piemēram, „pieteikties aizdevumam”, „saņemt naudu” vai „saņemt aizdevumu”.
 3. Aizdevējs lūgs jums aizpildīt reģistrācijas formu un pārskaitīt reģistrācijas apstiprināšanas maksu, kas parti ir 0,01 eiro cents. Reģistrācijas maksa ir jāpārskaita uz aizdevēja mājas lapā norādīto bankas kontu.
 4. Pēc visu darbību izpildīšanas jāgaida kredīta apstiprinājums, kuru saņemsiet, kā SMS uz savu mobilo tālruni un vēstuli norādītajā e-pasta adresē.
 5. Patēriņa kredīta apstiprināšanas gadījumā, nauda pavisam drīz nonāks jūs bankas kontā.

Parasti aizdevumu pieteikumu izvērtēšana neaizņem vairāk par 15 minūtēm, līdz ar to kredītu var saņemt pavisam ātri un vienkārši, turklāt nauda jūsu bankas kontā nonāk tās pašas dienas laikā.