Kredīts ON

Populārākie aizdevumu veidi

Vārds aizdevums masu medijos bieži vien izskan ar negatīvu nokrāsu, taču, tieši pateicoties aizdevumiem, liela daļa valsts iedzīvotāju, ir tikuši pie sava personīgā mājokļa, iegādājušies automašīnu, pēc ilgiem darba gadiem devušies pelnītā atvaļinājumā uz ārzemēm, kā arī spējuši izkļūt no īslaicīgām finansiālām problēmām. Apdomīga un gudra aizņemšanās ļauj ne tikai tikt pie kārotā, bet arī atrisināt naudas grūtības, kas, iespējams, kādu vajā jau gadiem, jo starp daudzajiem kredītu veidiem atrodami arī kredīti biznesa uzsākšanai, kā arī aizdevumi bez ķīlas.

aizdevums

Aizdevumi, kurus cilvēki izvēlas visbiežāk, jeb šī brīža populārākie aizdevumu veidi ir:

Patēriņa kredīts – šo kredīta veidu izsniedz gan banku, gan nebanku aizdevēji, tādā veidā veidojot plašu piedāvājumu klāstu, no kura katrs klients var izvēlēties sev izdevīgāko un tīkamāko variantu. Patēriņa kredīts ir īstermiņa aizdevums, kas paredzēts lielāku pirkumu un pakalpojumu apmaksai. Pieejamās kredīta summas parasti svārstās no 50 līdz 10 000 EUR un tā atmaksu iespējams veikt dalītos maksājumos termiņā no 2 mēnešiem līdz 5 gadiem.

Ātrais kredīts – šis kredīta veids tie dēvēts arī par sms kredītu jeb aizdevumu līdz algai. Ātrais kredīts tiek izsniegts ar atmaksu termiņu no 1 līdz 30 dienām, līdz ar to paredzēts īslaicīgu finansiālu problēmu risināšanai. Šis kredīta veids daudziem kalpo, kā glābiņš negaidītu remontdarbu apmaksai, dārgu medikamentu vai medicīnas pakalpojumu segšanai, kā arī cietu neparedzētu izdevumu segšanai. Ātro kredītu piedāvā nebanku aizdevēji, kuri rīko dažādas akcijas un atlaides, kas šos aizdevums padara izdevīgus.

Līzings – ko varētu dēvēt par pakāpenisku preces vai pakalpojuma atmaksu vai pat nomu. Lielākā daļa līzingu tiek noformēta jaunu automobiļu iegādei, taču šo aizdevuma veidu var izmantot arī citām precēm un pakalpojumiem, kurus nespējat apmaksāt vienā maksājumā, taču varat atļauties to vērtību segt pakāpeniski ar dalīto maksājumu palīdzību. Arvien populārāka kļūst līzingu noformēšana tālāku ceļojumu atmaksai, kas ļauj segt ceļojuma vērtību arī tad, kad tas jau izbaudīts. Līzings paver daudzas iespējas uzlabot dzīves kvalitāti, un cilvēki to nebaidās izmantot.

Hipotekārais kredīts – hipotekārais kredīts ir bija un visticamāk, ka arī būs viens no populārākajiem aizdevumu veidiem, kas daudziem palīdz tikt pie sava pirmā personīgā mājokļa, kā arī iegūt līdzekļus tiem, kuriem jau pieder kāds nekustamais īpašums. Kādu laiku atpakaļ hipotekāros kredītus piešķīra tikai bankas, taču tagad piedāvājumu klāsts ir kļuvis plašāks un kredītus pret nekustamā īpašuma ķīlu piedāvā arī nebanku aizdevēji. Pēdējā laikā plašsaziņas medijos bieži vien dzirdama ziņa par to, ka hipotekāro kredītu saņemšanas iespējas kļūst plašākas un ar šo kredītu palīdzību mājokļu iegāde kļūs daudz pieejamāka ikvienam.

Iepriekš minētie kredītu veidi šobrīd ir vieni no populārākajiem, taču aizdevumu klāstā atrodami arī daudzi citi piedāvājumi, kas, iespējams, kādā no situācijām ir piemērotāki.

Aizdevums ir viens no variantiem, kā sākāt jaunu biznesu, kas nestu peļņu vairāku gadu garumā un ļautu izvairīties no finansiālām problēmām un bezdarba. Gan bankas, gan nebanku aizdevēji piedāvā aizdevumus uzņēmējdarbības uzsākšanai, taču šim mērķim var kalpot jau iepriekš minētai patēriņa vai hipotekārais kredīts, atkarībā no vēlamā aizdevuma apjoma un atmaksas termiņa.

Aizņemoties atbildīgi, kredīts kalpos, kā palīgs dzīves uzlabošanai un mērķu sasniegšanai, tāpēc pirms aizdevuma noformēšanas izvērtējiet savu finansiālo situāciju un apsveriet savas iespējas kredītu atmaksāt.